2017 Yılı Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alım İlanı

2017  Yılı Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alım İlanı  Tarım ve Kredi Koopera

2017 Yılı Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alım İlanı

2017  Yılı Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alım İlanı

 Tarım ve Kredi Kooperatifleri 17 Bölge de  286 Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi, Merkez Birliğimiz Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı, olmak üzere toplam 500 personel alımı yapacak.

Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımları için  10-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında başlayacak.

Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,
  • Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak,
  • Askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),
  • Kamu haklarından mahrum Olmamak

Adaylarda aranan özel şartlar :

Personel istihdamı Bölgesel olup, başvuruda bulunacak adayların, kendisinin veya ailesinin (bekâr adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgâhı kabul edilmektedir) son 6 aydır, tercih edecekleri Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini ibraz etmesi gerekmektedir. (Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporu)

Lisans mezunları için ,  ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS (Lisans) sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,  ayrıca adayların, Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden birinden mezun olmak.

Önlisans mezunu adaylar için , ÖSYM tarafından 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Tablo 1’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisleri adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunmayanlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunabileceklerdir. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunan Ziraat Mühendislerinin ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS (Lisans) sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Kooperatif Görevlisi kadrosuna Önlisans mezunu olarak başvuru yapılabilecek bölümler için TIKLAYIN Tablo 2 için TIKLAYIN. İstihdam edilecek Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendislerinin istihdam yeri ve sayısı ile sınav tarihlerini gösterir Tablo 3 için TIKLAYIN Duyuru metni için TIKLAYIN. Kooperatif Görevlisi İş Talep Formu için TIKLAYINIZ.

Tarım Kredi Kooperatifleri Önlisans Mezunu 286 Kooperatif Görevlisi Alımı Başvuru Detayları içinTIKLAYIN

 

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?