Açığa alınan Sağlık Personelleri

Açığa alınan Sağlık Personelleri ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CNN Tür

Açığa alınan Sağlık Personelleri

Açığa alınan Sağlık Personelleri ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CNN Türk Televizyonu’nda katıldığı canlı yayınında, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,ın açıklamalarına göre  FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı olan  kamu personeline yönelik  açığa alma işlemi, “5 gündür yoğun olarak çalışıldığını,  Bunun neticesinde 5 binin  üzerinde Sağlık personelini  OHAL kararnamesi çerçevesinde, değerlendirmiş ve gereğinin yapılacağını belirtti.

Bakan Akdağ, el konulan sağlık kuruluşları arasında, biri İstanbul’da olmak üzere iki genetik merkezi yer aldığını, iki merkezin birleştirilerek hizmet verileceğini anlattı.

Sağlık Bakanı Akdağ, FETÖ Terör Örgütü ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, Bakanlık’ta yapılan çalışmalar hakkında ise şu bilgileri paylaştı:

FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı olan  kamu personeline yönelik  açığa alma işlemi, “5 gündür yoğun olarak çalışıldığını,

Bunların içerisinde doktorlar, hemşireler, personel, yöneticilerin olduğunu, Bu personel içerisinde, tespit edilen  bir sayının olduğunu. OHAL kararnamesinde bir listenin yayımlandığını,  Belli sendikalar, dernekler vakıflar. FETÖ terör örgütüne mensup olduğu belirlenmiş olan. Bank Asya’ya orayı desteklemek için hesap açtıranlar, önemli ölçüde para yatıranların olduğunu,  polis istihbaratı ve  ne kadar delil olabilecekse, kısa süre içerisinde bunların hepsini bir araya getirileceğini, bunun neticesinde ise  5 binin üzerinde sayı ortaya çıktığını ve bunun değerlendirileceğini bu örgütle ilişkisi bulananlar, örgüte yardım edenler, örgüte ait vakıf ya da derneğe üye olanlar, bunlar devlet memuriyetinden de atılacağını açıkladı.

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?