AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihi Uzatıldı

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihi Uzatıldı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fa

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihi Uzatıldı

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihi Uzatıldı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavsız ikinci üniversite okumak isteyenler için kayıt tarihlerinin uzatıldığını açıkladı.

AÖF takvimine göre 9 Eylül’de sona eren kayıtlar Anadolu Üniversitesi tarafından 21 Eylül 2016 tarihine kadar uzatıldı.

YOĞUN TALEP VAR

2016-2017 eğitim-öğretim yılında ikinci üniversite okumak isteyen binlerce aday kayıt olmak için adeta sıraya döküldü. Yoğun talep nedeniyle Anadolu Üniversitesi kayıt tarihini uzatma kararı aldı.

Normal şartlarda 9 Eylül’de bitmesi gereken kayıt başvuruları bu sebeple 21 Eylül tarihine kadar uzatıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ikinci üniversite okumak isteyen adayların kayıtlarını son güne bırakmaması istendi.

Ayrıca yetkililer bir lisans ya da önlisans programından mezun olan yada okuyanlar için ikinci üniversitenin bir fırsat olduğunu dile getirdiler.

KAYIT İŞLEMLERİ

AÖF adaylarına müjdeAnadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının uzatıldığı bildirildi.

İkinci üniversite ile ilgili detaylı bilgi Anadolu Üniversitesi’nin http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr internet adresi üzerinden edinilebilecek.

Adaylar kayıt için “http://aof.anadolu.edu.tr” adresine girerek Türkiye Programları bağlantısını tıklayarak başvurularını yapabilecekler.

 

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?