KPSS Şartı Aranmadan 10 Bin Sağlık Personeli Alınacak

KPSS Şartı Aranmadan 10 Bin Sağlık Personeli Alınacak Kamu hastanelerinde görev yapm

KPSS Şartı Aranmadan 10 Bin Sağlık Personeli Alınacak

KPSS Şartı Aranmadan 10 Bin Sağlık Personeli Alınacak

Kamu hastanelerinde görev yapmak üzere 2016 – 2017 yıllarında Sağlık Bakanlığı’na on binden fazla personel alınacak. Üstelik KPSS şartı da aranmıyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ operasyonları sırasında kamulaştırılan hastanelere FETÖ/ Paralel Yapı bağlantılı olanların atılmasının ardından devlet hastanelerinde meydana gelen boş kadrolara ilerleyen günlerde büyük oranda sağlık personeli alımı yapılacak.

ALIMLARDA KPSS ŞARTI ARANMAYACAK

Personel alım ilanında birçok pozisyon için KPSS şartı aranmayacak. Atanamayan çok sayıda adayın beklediği  personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanması öngörülüyor.

Sağlık personeli  alımı yapılacak olan başlıca hastanelerin bulunduğu  iller;

2016-2017 yıllarında İstanbul Başakşehir,  Ankara Bilkent ve Etlik, İzmir Bayraklı, Konya,  Kocaeli, Gaziantep,  Adana ,  Yozgat,Elazığ, Manisa, Isparta,Mersin ve Kayseri’de inşaatı devam eden 27.000 yataklı 16 Şehir Hastanesinin hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

10 BİNDEN FAZLA SAĞLIK PERSONEL  ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın  yaptığı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan 5000 personel FETÖ/ Paralel Yapı’ya bağlı olduğu gerekçesiyle görevinden alındı. Yeni açılan hastaneleri de hesaba katacak olursak toplamda 10.000’den fazla sağlık personeli alımı yapılması öngörülüyor.

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?