Mevcut 4/B Sözleşmeli Personele Kadro verilmeyecek mi

Mevcut 4/B Sözleşmeli Personele Kadro verilmeyecek mi Geçtiğimiz günlerde Çalışma

Mevcut 4/B Sözleşmeli Personele Kadro verilmeyecek mi

Mevcut 4/B Sözleşmeli Personele Kadro verilmeyecek mi

Geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Taşeron ve 4/C Çalışanlar için açıklama yapmıştı. Belediye ve Özel idarelerdeki yaklaşık 900 Bin Çalışan için çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşebbüslerinde işçi olarak istihdam edilecek düzenlemeler yapıldığını, Mevsimlik işçilerin  5 ay 29 gün olan Çalışma sürelerinin ise 9 ay 29 güne çıktığını, açıklamıştı.

Ayrıca Kamuda çalışan 4/C li çalışan Personelin ise 4/B statüsüne geçirileceğini duyurmuştu. Yine akabinde Çalışma Bakanının açıklamaları ise Çalışanlar Mevcut şartları ile kadroya geçeceğini, kadroya geçtikten sonra tayin hakları bulunmayacağını,  buna karşın işçiler, sahip olacakları 52 günlük ilave ikramiye sayesinde, yaklaşık iki aylık ücretleri kadar fazladan kazanca sahip olacak. Bu işçilerin ücretlerine, sonraki dönemde dahil olacakları toplu iş sözleşmeleriyle artış yapılacağını açıklanmıştı.

4/B’li Personel Kadroya Geçemeyecek mi

Sosyal Medya ve guruplarda toplanan birçok mevcut 4/B’li personel ise kendilerine haksızlık yapıldığını, Kpss Sınavına tabi tutulup,  4/B olarak atandıklarını, 3,5 senedir mağdur olduklarını, Taşeron ve 4/C’li olarak çalışanlar için düzenleme olmuşken, 4/B’li personel için hiçbir adım atılmadığı, aile birliklerinin bozulduğunu, her sene sözleşme imzaladıklarını, tayin ve diğer haklardan yararlanamadıklarını belirterek yetkililerin biran evvel kendileri için uygun görülen 4/A kadroya alınmasını talep ederek yetkililerin seslerini duymalarını istediler.

 

Tüm yorumlar

Yorumlar (4 Yorum)

  • Emre akyurt

    4-b liler haksızlığa uğradı, biz üvey evlat mıyız. 4-b lilere KADRO İSTİYORUZ!

  • Maas farki tayin hakki uvey evlat muamelesi, sozlesmelisin dikkat et mobingi. 4b kadroya alinmasini umut ediyoruz. Sesimizi duyun lutfen. 4cliler 4b oluyor. Taseron kadroya geciyor. 4b unutulmasin. Tum 4bliler kpss ile atandigi kadroyu istiyor.

  • 4bliler kpss ile atanmış özlük hakları olmayan personeldır. Yıllarca emek verip kpss calışıp merkezi atama olmadığı için 4blı atanan gercek emeğiyle hak edenlerdir. Es durumu tayini dahi yapamayan 4b liye kadro haktır. Hukumet bunu görmezden gelmemeli adaleti tesis etmelidir

  • İnsallah hakkımız olan kadroyu alırız. 4a lı kadroya geceriz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?