Twitter’in 19 Eylül’de Karakteri Değişiyor!

Twitter’in 19 Eylül’de Karakteri Değişiyor! Sosyal ağların önde gelen isimlerind

Twitter’in 19 Eylül’de Karakteri Değişiyor!

Twitter’in 19 Eylül’de Karakteri Değişiyor!

Sosyal ağların önde gelen isimlerinde twitter karakter sınırında değişim gerçekleştirecek.

19 Eylül 2016 tarihi itibari ile tweetlere eklenen resim, video ve link paylaşımlarında kullanılan karakterler, karakter sınırından düşülmeyecek.

FOTOĞRAF, VİDEO VE LİNK PAYLAŞIMINDA KARAKTER AZALMAYACAK

Twitter ilk kullanılmaya başlandığı günden bu yana tweetlerde 140 karakter sınırı aşılamıyor. Tabi bazı paylaşımlarda bu sayı daha da düşüyor. Twitter bu konuya 19 Eylül’den itibaren çözüm getiriyor.

Twitter yaptığı açıklamada 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren tweetlere eklenen fotoğraf, video ve linklerin karakter sınırının düşürülmeyeceğini açıkladı.

Bilindiği üzere 140 karakter sınırı resim, video ve link paylaşımlarında daha aşağılara kadar düşüyor. Bu yüzden 140 karakterin tamamı bu paylaşımlarda kullanılamıyor. Link ve resimler twitter’da kullanılan karakter sayısını azaltıyor.

Örneğin; fotoğraf ve video 24 karakter link 23 karakter… Bu yüzden paylaşımlarda kullanılan karakter sayısı 116-117’lere iniyor.

Twitter bu konuya el attı. Bundan sonra resim ve link gibi paylaşımlarda karakter sayısı artık azalmayacak. Artık 140 karakter kullanıcılar tarafından hiçbir sınırlama olmaksızın kullanılabilecek.

 

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?