YGS Aday Şifremi Unuttum

YGS Aday Şifremi Unuttum YGS sınavına giriş belgesi almak için en önemli konulardan

YGS Aday Şifremi Unuttum

YGS Aday Şifremi Unuttum

YGS sınavına giriş belgesi almak için en önemli konulardan biri aday şifresi ile giriş yapıp Sınav giriş belgesini almaktır. Ancak Aday giriş şifresini kaybeden yada unutanlar için Aday şifresi almak çok basit aşağıdaki yönergeleri izleyerek tek etapta şifrenizi alabilirsiniz.

https://ais.osym.gov.tr  adresi üzerinden  ücretsiz olarak yeniden edinebilirsiniz. Şifremi Unuttum alanına girerek , burada kendinize ait  soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Daha önce belirlediği soruları unutan yada bu sorulara doğru  cevap veremediği için  şifresini  alamayan adaylar  yeni şifre almak  için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya YGS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine geçerli nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 5,00 TL ücret karşılığı yeni şifrelerini alabilirler.

Yeni şifre edinilebilecek, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve YGS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Merkezlerini Görmek için Buraya Tıklayınız

YGS Aday Şifresi İşlemleri için Buraya Tıklayınız

Tüm yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?